KLASA SPORTOWA O PROFILU  „Piłka nożna”

Jeśli interesuje Ciebie kontynuowanie przygody z piłą nożną, a równocześnie chcesz uczyć się w szkole średniej, to ta klasa pozwoli Ci spełnić Twoje marzenia.

Klasa sportowa o " profilu piłka nożna"  to klasa dla chłopców zrzeszonych w różnych klubach piłkarskich oraz tych, którzy posiadają szczególne predyspozycje i umiejętności gry w piłkę nożną, a nie należą do żadnego klubu. Głównym celem utworzenia tej klasy jest podniesienie poziomu sportowego zawodników uprawiających piłkę nożną oraz stworzenie warunków do zdobycia wiedzy i umiejętności pozwalających uzyskać świadectwo maturalne, co gwarantuje wykwalifikowana kadra VII LO w Szczecinie. Dzięki zawartemu w 2019 roku porozumienia o współpracy pomiędzy VII Liceum Ogólnokształcącym im. K. K. Baczyńskiego w Szczecinie, a Klubem Sportowym „ARKONIA” będziesz mógł pod okiem trenerów – fachowców doskonalić grę w piłkę nożną.

Wszyscy uczniowie klasy spoza Szczecina będą mieli zapewnioną Bursę w Zespole Szkół Salezjańskich przy ul. Ku Słońcu. Klasa jest kontynuacją oddziałów sportowych utworzonych w Szkole Podstawowej SP 69 w Szczecinie. Uczniowie wybrani zostaną do tej klasy m.in. na podstawie umiejętności piłkarskich w oparciu o wyniki przeprowadzonych testów selekcyjnych podczas trwającej rekrutacji. Zajęcia sportowe odbywać się będą systematycznie 4 razy w tygodniu w formie jednostek treningowych porannych (szkolna specjalizacja) oraz treningów popołudniowych klubowych. Uczniowie z tej klasy występować będą jako zawodnicy Klubu
Arkonia Szczecin w Wojewódzkiej lidze Juniorów Młodszych ZZPN