Dzień Bezpiecznego Internetu 2020Pokaż galerie

W ostatnim tygodniu przed feriami zimowymi (03-07.02) w naszej szkole obchodziliśmy Dni Bezpiecznego Internetu pod hasłem „ Działajmy razem!”.5 lutego 2020r. w czasie obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu wydarzeniem głównym była akcja „Challenge offline – Cukierek za telefon”. Uczniowie mieli okazję wziąć udział w eksperymencie polegającym na niekorzystaniu z telefonu przez czas pobytu w szkole, w celu sprawdzenia się oraz poszerzenia własnej świadomości w zakresie funkcjonowania offline.

Gratulujemy 42 osobom, które zdecydowały się na udział w tym wyjątkowym eksperymencie. BRAWO!!! Ilość Uczestników w poszczególnych klasach:

 1E – 7 Uczniów;  1F  - 7 Uczniów; 1G – 5 Uczniów;  5 Nauczycieli; 1D – 4 Uczniów; 3A – 4 Uczniów; 1B – 3 Uczniów; 2A – 3 Uczniów; 1A – 1 Uczeń; 1C – 1 Uczeń; 1H – 1 Uczeń; 3B – 1Uczeń. Gratulujemy wszystkim, którzy uwielbiają wyzwania i zdecydowali się na udział w tym wyjątkowym eksperymencie. BRAWO!!!

Konkurs plastyczno - twórczy, który został zorganizowany w ramach DBI 2020 również został rozstrzygnięty. Nagrody i dyplomy wręczymy na apelu podsumowującym I semestr.

I miejsce zajęli Róża Woźniak i Paweł Falkiewicz z kl. 1A

II miejsce - Aneta Mika z kl.1D

III miejsce - Maria Cezary kl. 1G, Maja Żanetić kl. 1G, Patrycja Szynal kl. 1B

Wszystkim zwycięzcom i wyróżnionym serdecznie dziękujemy i gratulujemy!

W ramach DBI został przeprowadzony również "Test z wiedzy o Internecie". Największą wiedzą w tej dziedzinie wykazała się Nikola Pankiewicz z kl. 1F. Gratulujemy wygranej!!!

W holu szkoły wystawione zostały tablice, na których młodzież miała okazję podzielić się wspólnymi pomysłami na to jak razem tworzyć lepszy Internet. Lekcje wychowawcze w tym tygodniu zostały poświęcone tak ważnym tematom jak „Pornografia w sieci”, „Zagrożenia w sieci” oraz „Seksting”.

W klasach 1F i 1H odbyło się spotkanie z przedstawicielem policji dot. bezpieczeństwa w sieci.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w naszą akcję. Cieszymy się niezmiernie, iż w naszej szkole jest wielu uczniów i nauczycieli, dla których ważna jest idea świadomego i odpowiedzialnego korzystania z Internetu.

Organizatorzy:

Monika Walczak (nauczyciel informatyki)

Alina Roguska  (pedagog szkolny)