Drukuj
Klasy maturalne z VII LO odwiedziły Bibliotekę Niemiecką i Mediotekę Języka Niemieckiego w Książnicy Pomorskiej, która jest biblioteką partnerską Instytutu Goethego. Biblioteka Niemiecka oferuje szeroki wachlarz aktualnych publikacji, literaturę dla dzieci i młodzieży, a także interesujący zbiór audiowizualny, czasopisma i prasę codzienną. W Mediotece Języka Niemieckiego znajdują się środki dydaktyczne do nauki i nauczania języka niemieckiego, które mogliśmy obejrzeć, a nawet wypożyczyć.
Pracownicy Biblioteki prowadzą ciekawe zajęcia dla uczniów i zachęcają ich nie tylko do korzystania ze zbiorów biblioteki w języku niemieckim, ale i uczenia się tego języka. Organizowane są również lekcje tematyczne. W jednej z nich wzięliśmy udział. Były to naprawdę ciekawe zajęcia z filmem, piosenką oraz quizem. Zachwyć się Niemieckim...
To hasło towarzyszyło lekcji bibliotecznej.W ciekawej formie łączącejróżne techniki uczenia oraz prezentację związaną z niemiecką historią, kulturą, sztuką i życiem codziennym zachęcano nas do nauki języka języków obcych. Dziękujemy za ciekawą „podróż” po kraju sąsiada.

Maturzyści z VII LO wraz z opiekunem p. profesor Lilianą Wasilewską.