Klasa Strażacko – Ratownicza odwiedziła Jednostkę Ratowniczo Gaśniczą nr 5 w Szczecinie. Strażacy na samym wstępie opowiedzieli nam o jednostce, pokazali samochody oraz sprzęt na jakim pracują. Odbył się również próbny alarm. Mamy nadzieję, że wrócimy tam na zajęcia praktyczne.
Uczennica klasy 1e Hanna Kamińska
Klasa Strażacko – Ratownicza odwiedziła Jednostkę Ratowniczo Gaśniczą nr 5 w Szczecinie. Pokaż galerie
Elewi z 1A w Muzeum TechnikiPokaż galerie
W dniu dzisiejszym (3 marca 2020r.), mieliśmy okazję zwiedzić Muzeum Techniki w Szczecinie.
Wśród wielu różnych pojazdów, między innymi wozów strażackich i milicyjnych,  środków komunikacji miejskiej, czy motorów, zachwyciła nas zgrabna sylwetka Junaka oraz amfibijna i gąsienicowa wersja "malucha".
Największą furorą cieszył się symulator motorniczego tramwaju.
Poznaliśmy również historię braci Stoewer, którzy przed wojną produkowali maszyny do pisania i szycia, rowery oraz samochody.
Na zakończenie, zrobiliśmy sobie klasowe zdjęcia pożegnalne przy BTR-60 i BRDM-2.
Dziękujemy pani wychowawczyni Hannie Dobrodziej, za możliwość uczestnictwa we wspaniałej lekcjii historii o motoryzacji.
Witold Wacławski, 1A

112Pokaż galerieWraz z koleżankami i kolegami z klasy 1e o profilu pożarniczo – ratowniczym z VII LO w Szczecinie odwiedziliśmy Centrum Zarządzania Kryzysowego w Urzędzie Wojewódzkim w Szczecinie. Zapoznaliśmy się  ze specyfiką pracy operatora nr 112. Pracownicy biura pozwoli nam zasiąść za ich biurkami i poczuć na czym polega ich praca. Jeden uczeń wszedł w rolę osoby dzwoniącej, a drugi był odbiorcą. Okazało się to bardzo stresujące, gdyż osoby pracujące w  Biurze numeru 112 muszą mieć naprawdę mocne nerwy i pewność siebie. Dodatkową atrakcją było dla nas zwiedzanie podziemi budynku oraz wieży widokowej. Pokazywano nam schron pana Wojewody i ogromny agregat – widzieliśmy ochronne stroje i maski gazowe, które należy ubrać podczas wybuchu nuklearnego. Obiekt Urzędu Wojewódzkiego jest naprawdę bardzo ciekawy i zawiera jeszcze wiele pozycji do zwiedzania. Mamy nadzieję, że jeszcze raz się tam wybierzemy.

(na podstawie pracy Nadii Dostatniej. I e)

Klasa 3A z wizytą w SWOPR

Uczniowie klasy 3a VII LO wzięli udział w podsumowaniu debaty społecznej „Świadomi niezatapialni”, która odbyła się w siedzibie SWOPR przy ul. Heyki.

Debatę zorganizowała Komenda Miejska Policji w Szczecinie.

Debata społeczna miała na celu diagnozę problemu z punktu widzenia przedstawicieli różnych środowisk oraz grup wiekowych. Dyskusja z młodzieżą miała skłonić do rozważań nad skuteczną formą przeciwdziałania zdarzeniom mającym miejsce na obszarach wodnych.

W przedmiotowej debacie udział wzięli reprezentanci Urzędu Miejskiego, Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, Urzędu Żeglugi Śródlądowej, Referatu Wodnego Wydziału Prewencji KMP.

Wspólny wniosek, który wyciągnęliśmy po debacie to:

„Podejmujmy działania sprzyjające poprawie naszego bezpieczeństwa, a przede wszystkim osobom spędzającym czas wolny nad szczecińskimi akwenami”

„ŚWIADOMI NIEZATAPIALNI”Pokaż galerie

Opracowała kl.3a

Wychowawca: Liliana Wasilewska

Prawie jak na sądowej rozprawiePokaż galerie

W środę, 5 lutego b.r. elewi z klasy 1A (Bezpieczeństwo Publiczne) i klasy 1B (Policyjna), mieli okazję uczestniczyć w pokazowej rozprawie sądowej. W rolę sędziego, obrońcy i prokuratora wcielili się studenci z wydziału prawa na Uniwersytecie Szczecińskim. W trakcie rozprawy uczniowie mogli wybrać karę dla oskarżonego. Po rozprawie goście odpowiadali na lawinę pytań ze strony publiczności. Dziękujemy studentom i mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś odwiedzą naszą szkołę.

Hanna Dobrodziej, wych.1a

Witold Wacławski, 1a